Nowy Sącz zwróci dotację oświatową. Będzie też odwołanie od decyzji Ministra

02.10.2019

Zamiast do przedszkoli w Nowym Sączu miejskie pieniądze trafią z powrotem do budżetu państwa. To wynik, złego zagospodarowania i nieprawidłowego pobierania subwencji oświatowej przez cztery lata rządów poprzedniej władzy. Nieprawidłowości zostały wykryte w pięciu placówkach na terenie Nowego Sącza. Radni miasta przyjęli uchwałę, by część pieniędzy na ten cel została przeznaczona z puli wcześniej zarezerwowanej na przedszkola prywatne. Wydział Edukacji będzie wnioskować o ponowne rozpatrzenie decyzji Ministerstwa Finansów – zapowiedziała wiceprezydent Magdalena Majka.

– Nie mamy możliwości odmowy zwrotu tej kwoty, ponieważ wtedy ministerstwo mogłoby podjąć egzekucję. Na razie odsetki nie będą nam naliczane w związku z tym, że wystąpimy o ponowne rozpatrzenie tej decyzji. Na pewno gdyby ministerstwo podjęło kroki egzekucyjne, wtedy te koszty byłyby większe bo bylibyśmy objęci też kosztami egzekucji.

Jak zapewnia wiceprezydent, przesunięcie pieniędzy z przedszkoli prywatnych nie wpłynie w żaden sposób na ich funkcjonowanie. Dziś do budżetu państwa miasto musi przekazać milion 600 tysięcy złotych. Jednak nie wykluczone, że kwota będzie większa, bo kontrole przeprowadzone przez Urząd Kontroli Skarbowej jeszcze się nie zakończyły.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN