Nowy sposób oszustów – tym razem zaległości finansowe syna

17.05.2018

Złodzieje i naciągacze są coraz bardziej bezczelni w swoich próbach oszukania starszych osób. W Nowym Sączu mężczyzna podszedł do kobiety i podał się za znajomego jej syna. Twierdził, że ten jest mu winny pieniądze. Na szczęście tym razem wyłudzenie nie powiodło się.

Na policję zgłosiła się kobieta, która przekazała, że podczas spaceru zaczepił ją mężczyzna i zażądał 6 tysięcy złotych. – Miał ich nie wypłacić syn kobiety za wykonaną pracę. Pani pozwoliła mężczyźnie wejść do mieszkania, by podać numer telefonu do syna – relacjonuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Wtedy mężczyzna zadzwonił do rzekomego syna i przekazał słuchawkę kobiecie. – Głos w słuchawce brzmiał: „Mamo, daj mu 6 tysięcy”. Na co kobieta odpowiedziała: „Ale ja nie mam tylu pieniędzy”, po czym głos odpowiedział: „Daj mu więc tyle ile masz!”. Gdy kobieta nadal zapewniała, że nie ma żądanej kwoty, nieznany mężczyzna wybiegł z mieszkania – wyjaśnia Grzebyk-Dulak.

Policjanci apelują o ostrożność w każdym przypadku, gdy ktoś obcy żąda od nas pieniędzy. Bez względu na to, na kogo i na co się powołuje, nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znany. W takiej sytuacji należy od razu odmówić pomocy i poinformować, że każdy reguluje swoje zobowiązania we własnym zakresie. Trzeba pamiętać, by absolutnie nie zapraszać takiej osoby do swojego mieszkania. Warto też powiadomić o takiej sytuacji policję.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN