Jest nowy termin remontu wiaduktu przy ulicy Zielonej

12.03.2018

Sądeccy kierowcy doczekają się przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Zieloną w Nowym Sączu. Prace miały rozpocząć się już w ubiegłym roku, jednak PKP nadal nie ma wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy. Jest jednak szansa, że prace rozpoczną się w ciągu najbliższych miesięcy.

Wiadukt prosi się o modernizację  już od wielu lat. Największy problem z przejazdem pod nim mają samochody ciężarowe i autobusy. Mimo, że znaki informują kierowców, że pod wiaduktem nie przejedzie samochód wyższy niż trzy metry i 10 centymetrów, to często pod przejazdem klinowały się wyższe auta.

Kierowcy narzekają, że przejazd jest za niski i za wąski.

Pamiętam, że często dochodziło do sytuacji, gdy duże samochody nie mogły w tym miejscu przejechać i blokowały przejazd. Wiadukt powinien zostać podniesiony, bo jest za nisko i nie spełnia obecnych standardów – powiedzieli nam kierowcy.

Problemy pojawiają się również po opadach deszczu, ponieważ pod wiaduktem zbiera się woda, która utrudnia przejazd.

Rozwiązaniem ma być przebudowa wiaduktu i jezdni. W planach jest poszerzenie drogi, budowa chodników i podniesienie konstrukcji o ponad jeden metr.

Będą dwa pasy ruchu o szerokości 6 metrów – tłumaczy Dorota Szalacha, z zespołu prasowego PKP S.A. – Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów – dodaje.

Przebudowane zostanie także torowisko i sieć trakcyjna. Modernizacją jezdni zajmie się Miejski Zarząd Dróg. W ramach inwestycji zostaną wykonane także inne prace.

Podczas przebudowy wiaduktu, przełożymy w tym miejscu wszystkie instalacje podziemne oraz zmodernizujemy kanalizację – wyjaśnia Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Rozpoczęcie prac jest uzależnione od uzyskania przez PKP niezbędnych decyzji administracyjnych.

Prawdopodobnie remont rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Nowy obiekt usprawni również jazdę pociągów na trasie kolejowej Tarnów – Leluchów.

W trakcie przebudowy wiaduktu ul. Zielona będzie wyłączona z ruchu. Praca mają potrwać do września tego roku.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN