Jest nowy termin zamknięcia mostu heleńskiego

21.03.2018

Most heleński zostanie zamknięty dla samochodów prawdopodobnie w maju. Termin cały czas ulega zmianie. Na początku mówiono, że mostem nie przejedziemy od początku tego roku, później, że od połowy marca. Zmiany wywołały prace związane z przełożeniem sieci gazowej na osiedle Helena. Mają one potrwać do połowy kwietnia.

– Mamy dylemat, czy zamykać most przed weekendem majowym, czy dopiero po – tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Na razie nie potrafię tego powiedzieć. Wszystko zależy od tego, kiedy zakończą się prace z przełożeniem sieci gazowej – dodaje.

Wykonawca przystąpił już do przygotowania terenu pod budowę nowego mostu. W związku z tym na skrzyżowaniu pod zamkiem występują już utrudnienia w ruchu.

– Cały czas prowadzimy inne prace. Robimy już nasypy i przygotowujemy się do wyburzenia mostu. Dało się zauważyć, że wystąpiły już pewne wyłączenia w ruchu w okolicy placu budowy – mówi Grzegorz Mirek.

Problemy z przejściem przez most mogą mieć również piesi. Jednak znaki zakazu przed przeprawą pojawiają się tylko chwilowo.

O zamknięciu mostu zarówno dla samochodów jak i pieszych, mieszkańcy zostaną poinformowani 3 tygodnie wcześniej.

Posłuchaj:
Grzegorz Mirek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Beata Świątkowska
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN