Po co w Nowym Sączu potrzebna jest kolejna spółka?

09.12.2019

Zamiast szukać inwestora Urząd Miasta założy nową spółkę celową. Chodzi o budowę nowego stadionu Sandecji, Urzędu Miasta i parkingu przy ulicy Kilińskiego w Nowym Sączu. Jak wyjaśniał na antenie RDN Nowy Sącz wiceprezydent Artur Bochenek, współpracą zainteresowane są instytucje zajmujące się udzielaniem pożyczek.

Spółka miałaby pozyskać kredytowanie na zewnątrz. Już jesteśmy po rozmowach z dwoma instytucjami kredytującymi takie przedsięwzięcia. Mamy wstępne oferty kredytowe, mamy wstępne zgody na współpracę przy realizacji takiej inwestycji, jest to bardzo realne – przekonuje wiceprezydent.

Jak dodaje wiceprezydent utworzenie spółki nie będzie wiązać się z dużą biurokracją. Na początku ma w niej pracować jedynie prezes lub pełnomocnik, który będzie nią kierować. Po kilku miesiącach czyli czasie, gdy wystartuje przetarg na budowę w strukturze spółki mogą pojawić się kolejni pracownicy.

Szczegóły dotyczące działania spółki celowej mamy poznać w najbliższym czasie. Wiceprezydent zapowiedział konferencję prasową w tej sprawie jeszcze przed sesją budżetową czyli przed 20 grudnia.

Posłuchaj:
Artur Bochenek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN