O inwazji demoralizacji na kolejnym wykładzie TTN

02.06.2019

Obecnie najważniejsza i najbardziej widoczna demoralizacja to ta na poziomie seksualnym – mówił podczas spotkania Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego w Tarnowie, ks. prof. Janusz Królikowski, wykładowca UP JPII.

Z naszego chrześcijańskiego punktu widzenia mamy to określone jako szóste przykazanie, natomiast z punktu widzenia społecznego to mamy tutaj kwestie wzajemnych relacji, przede wszystkim mężczyzna – kobieta, ale także mamy ten problem małżeństwo – rodzina, właściwe określenie relacji i konsekwencji, które z tego wynikają – mówi ks. Królikowski.

Dziekan Wydziału Teologicznego wygłosił wykład o inwazji demoralizacji, która – jak mówi – jest prowadzona w sposób metodyczny.

Jak dodaje ks. Królikowski, od lat 30 XX wieku obserwujemy metodyczne rozbijanie tego, co nazywamy klasyczną czy tradycyjną moralnością w dziedzinie płciowości. Mam na myśli rewolucję seksualnej.

– Jeśli chcemy przeciwdziałać patologicznym zjawiskom, rozmaitym grzechom społecznym na poziomie VI przykazania to musimy znać genezę i zobaczyć, gdzie popełniliśmy błędy – przekonuje.

– Błędy żeśmy popełnili także w Kościele. Tutaj bardzo ważne bo nie doceniliśmy pewnych prądów kulturowych, ideowych. Za bardzo zajmowaliśmy się walką z komunizmem, zamiast zacząć walkę z niemoralnością. Systemy upadają, natomiast niemoralność ma to do siebie, że roznosi się jak grzech pierworodny, AIDS i inne choroby społeczne. Nie dostrzegliśmy tego – dodaje prelegent.

Ks. prof. Janusz Królikowski wygłosił wykład w auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Spotkanie, któremu patronowało radio RDN zorganizowało Tarnowskie Towarzystwo Naukowe.

Posłuchaj:
Ks. prof. Janusz Królikowski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN