O ponad 70 % mają wzrosnąć opłaty za śmieci w Bochni. Głosowanie w tej sprawie na sesji już dzisiaj

30.12.2019

Nowe zasady, jeżeli zostaną przyjęte, mają obowiązywać od 2 lutego.

Na razie stanowisko w sprawie podwyżek zajęły komisje merytoryczne samorządu.

Zarówno Komisja Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, jaki i Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska poparły projekt nowych stawek.

Entuzjazmu co prawda nie było, ponieważ większość członków wstrzymała się od głosu. ‚Za” w pierwszej z tych komisji głosowało dwoje radnych, w drugiej tylko jeden – jednak opinia jest pozytywna.
Oznacza ona poparcie dla rozwiązania, w myśl którego stawka za odpady segregowanie wzrośnie z 14 zł do 24 zł od mieszkańca.

Przypomnijmy, że wciąż stawka za śmieci niesegregowane wynosi 20 złotych od mieszkańca. A wg nowych przepisów wszyscy mieszkańcy mają obowiązek segregacji. Jeśli ktoś się do niego nie zastosuje zostaną mu naliczone kary – wg propozycji 48 zł.

– Nie będziemy egzekwować tego od razu. Natomiast wszyscy musimy myśleć o tym, że śmieci musimy segregować i to jest ten podstawowy wymóg, który na nas ciąży – mówi burmistrz Stefan Kolawiński:

Podwyżka wynika z ryzyka zerwania umowy na odbiór śmieci przez zajmujące się tym konsorcjum, które domaga się dopłat rzędu 125 tys. zł miesięcznie.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN