O problemach komunikacyjnych małych miejscowości rozmawiali w Szerzynach przedstawiciele wojewody małopolskiego

03.04.2019

Gościł tam wicewojewoda Zbigniew Starzec. Promował on także nowy program socjalny PiS, tzw. piątkę PiS.

Wójt Szerzyn Grzegorz Gotfryd uważa, że dla mieszkańców sporym ułatwieniem może być program połączeń lokalnych.

– Na terenie gminy Szerzyny brak jest połączeń pomiędzy Czermną a Szerzynami. Brak jest połączeń bezpośrednich do Swoszowej. Te dwie miejscowości cierpią. Nie ukrywam – to, że znajdujemy się na obrzeżach województwa małopolskiego to te utrudnienia są większe. Patrząc na założenia rządowego programu Prawa i Sprawiedliwości w zakresie połączeń lokalnych i możliwości dotacji do tych połączeń, daje to szanse dla gmin, które są oddalone, ale także małych miejscowości w celu skomunikowania z centrum.

Według wicewojewody Zbigniewa Starca powrót PKSów na ulice gmin wiejskich mógłby być rozwiązaniem problemu komunikacyjnego.

– Myślę, że to zdecydowanie poprawi kwestie logistyczne przemieszczania się. Wiemy, że dostęp do szpitali, sklepów jest pewnie trudniejszy niż w większych miejscowościach na terenie województwa małopolskiego. 

Wicewojewodę Zbigniewa Starca zapytaliśmy czy finanse państwa są przygotowane na olbrzymie wydatki budżetowe na tzw. piątkę PiS? To, według szacunków ekonomistów, nawet 40 miliardów złotych rocznie.

– Kwestie związane z uszczelnieniem VATowiskim spowodowały to, że budżet państwa zyskał te pieniądze, żeby, tak jak powiedziałem, zapewnić realizację tego programu. W tej kwestii jestem przekonany, że budżet państwa i państwo Polskie będzie wydolne.

Nowy program to także 500+ na pierwsze dziecko. Według wicewojewody ten punkt skierowany jest do rodzin i ma zatrzymać pieniądze w budżecie domowym.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Zbigniew Starzec
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN