Co z obiecywanym parkingiem wzdłuż potoku Babica? – interwencja RDN

13.09.2017

Od lat zapowiadany parking przy centrum Bochni ciągle nie jest gotowy, mieszkańcy pytają co się dzieje. Chodzi o plac przy ul. Kącik, wzdłuż potoku Babica.

Kilka lat temu miasto wybudowało parking po jednej stronie drogi, na realizację czeka jeszcze plac pomiędzy ulicami Kącik i Sądecką. Powód – nieuregulowany stan prawny linii brzegowej Babicy po zmianie jej przebiegu w latach 70.

Geodezyjny bałagan został już uporządkowany, ale burmistrz Stefan Kolawiński nie potrafi jeszcze powiedzieć, czy parking powstanie do końca kadencji, czyli do jesieni 2018 r.

Można byłoby w tej chwili, po zmianach planu, wykonać parking, ale to się wiąże z ograniczoną powierzchnią, z drugiej strony z ograniczonym dojazdem, dlatego że w grę wchodzi działka prywatna, której właściciel postawił cenę zaporową i sprawa w dalszym ciągu jest w toku – mówi burmistrz.

Aby parking przy ul. Kącik mógł powstać, najpierw trzeba wyburzyć stojący tam dom oraz kilka blaszanych garaży. W tegorocznym budżecie na projekt parkingu przewidziano 50 tys. zł.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
Pawel Michalczyk
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy