Obniżki diet radnych na uliczne oświetlenie

09.10.2019

Latarnie uliczne w Łapanowie rozbłysną na nowo. Oświetlenie wyłączono w kwietniu, w wyniku realizacji programu naprawczego gminy, posiadającej spore zadłużenie.

Już pod koniec października na ulicach znowu ma być jasno. By tak się stało radni zdecydowali się zmniejszyć swoje diety o jedną trzecią. Decyzja podoba się mieszkańcom.

– Na pewno brak oświetlenia powoduje kłopoty, czy to dla dzieci chodzących do szkoły czy dla bezpieczeństwa szeroko rozumianym pojęciu. – Tym bardziej jesienią, wieczory długie, ciemności wszędzie. Jest to rzecz naprawdę bardzo potrzebna, głównie dla bezpieczeństwa. – Myślę, że to dobry gest. Jeśli trzeba zaciskać pasa to najlepiej zacząć od siebie. Myślę, że tu radni zdecydowali bardzo dobrze i trzeba tą decyzje pochwalić.

Nasza decyzja to symboliczny gest – mówi przewodnicząca rady Gminy w Łapanowie, Celina Jacewicz.

– Chciałabym podziękować radnym, poparliśmy to wszyscy jednogłośnie. I dziękuje też sołtysom, bo też sporo im obniżamy. Grosz do grosza i będzie kokosza. W skali roku będzie to na pewno większa suma.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, czy oszczędności wystarczy na oświetlenie wszystkich ulic. Na pewno latarnie będą włączone w najbardziej newralgicznych miejscach.

Dodajmy, że zadłużenie gminy przekracza kwotę 20 milionów złotych. Największe problemy samorządowcy mają teraz z tym, by znaleźć pieniądze na wkład własny do inwestycji, finansowanych z pieniędzy zewnętrznych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Celina Jacewicz
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN