Obwodnica Chełmca w 2020 roku? Minister obiecał ogłoszenie przetargu [ZOBACZ MAPĘ]

25.10.2018

W przyszłym tygodniu ogłosimy przetarg na budowę i projekt łącznika obwodnicy zachodniej i północnej Nowego Sącza – przekazał dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przyjechał do Nowego Sącza. Kilka dni temu wójt gminy Chełmiec wydał decyzję środowiskową i teraz rząd może wykonać kolejny krok.

Zostanie ogłoszony przetarg w systemie projektuj i buduj. Mamy nadzieję, że na koniec 2020 roku lub w 2021, obwodnica Chełmca będzie już w pełni funkcjonalna i przejmie te ruch, który generuje bardzo duże problemy w Nowym Sączu – podkreślił minister Adamczyk.

Pojawiły się wątpliwości, że termin ogłoszenia takiej informacji nie jest przypadkowy. Przedstawicielka partii rządzącej Iwona Mularczyk wygrała I turę wyborów na prezydenta Nowego Sącza i w dogrywce zmierzy się z Ludomirem Handzlem z Koalicji Nowosądeckiej. Minister Adamczyk poruszył również ten wątek.

Jest to zbieg okoliczności,  że akurat jesteśmy przed drugą turą wyborów i teraz mam okazję to ogłosić. Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała decyzję środowiskową. To otwiera nam możliwości realizacyjne.

Wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski cieszy się z zapowiedzi ogłoszenia przetargu na budowę i projektowanie obwodnicy, choć uważa, że można było to ogłosić wcześniej. Podkreśla, że decyzja środowiskowa została wydana 19 października. – Było to jeszcze przed wyborami. Uważam, że temat obwodnicy wykorzystuje się teraz do celów kampanii. Oczywiście cieszę się z zapowiedzi ogłoszenia przetargu, ale można to było zrobić wcześniej. W tej inwestycji jest dość duże opóźnienie, bo zgodnie z harmonogramem, decyzja środowiskowa miała być wydana w styczniu 2018 roku. Natomiast dopiero w marcu dostaliśmy dokumenty do procedowania.

Łącznik sądeckich obwodnic ma mieć około 1,5 km i przebiegać między rondami w Biczycach Dolnych oraz przy ul. Marcinkowickiej w Nowym Sączu. Odpowiedzialna za budowę tej drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przebieg łącznika:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN