Co z obwodnicą Limanowej? Są pieniądze na projekt budowlany

25.09.2019

Pieniądze z Ministerstwa Infrastruktury wystarczą na razie tylko na projekt obwodnicy – wyjaśnia na antenie RDN Nowy Sącz burmistrz Limanowej Władysław Bieda. W tym tygodniu minister podpisał promesę na 6 milionów złotych z budżetu państwa. Wstępna koncepcja budowy powstała już kilkanaście lat temu. – To plany z czasów, gdy byłem starostą – zaznacza burmistrz.

Te starania doprowadziły do tego, że powstała wtedy dość precyzyjnie zdefiniowana koncepcja, którędy ta obwodnica ma przebiegać. Do dnia dzisiejszego w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad istnieje. Myślę, że jest możliwa do wykorzystania. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że największe szanse, żeby ta obwodnica powstała są wtedy, gdy zostanie ta koncepcja wykorzystana – przekonuje burmistrz.

Sama inwestycja może kosztować kilka milionów złotych. Burmistrz przyznaje, że niezależnie od trasy konieczna jest budowa mostu…

Tam jest jeden duży obiekt inżynieryjny, który trzeba będzie wykonać. To taki most-estakada, o długości około 1,5 kilometra, którą będzie można przejść nad doliną potoku starowiejskiego – dodaje.

Według planu, obwodnica będzie omijać centrum miasta i przebiegnie przez miejsca najmniej zabudowane.

Posłuchaj:
Władysław Bieda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Bator
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN