Obwodnica podzieliła mieszkańców Lisiej Góry

14.03.2018

Jesteśmy rozżaleni decyzjami władz gminy, bo nasze zdanie w ogóle nie jest brane pod uwagę – mówi pan Piotr, mieszkaniec Lisiej Góry. Chodzi o budowę obwodnicy tej miejscowości, która ma powstać, mimo sprzeciwu części mieszkańców wobec tzw. trzeciego wariantu drogi.

W styczniu odbyła się rozprawa administracyjna dotycząca koncepcji przebiegu obwodnicy. Na podstawie głosów za i przeciw ma zostać wydana decyzja środowiskowa dla wybranego wariantu. Protestujący mieszkańcy chcą, by była ona negatywna i nie dawała zielonego światła dla tej inwestycji.

Ta rozprawa nie była w ogóle potrzebna, bo i tak wszystko co mieli do powiedzenia mieszkańcy zostało zignorowane – twierdzi pan Piotr. – Szczerze bardzo nam przykro w imieniu wszystkich tych ludzi, którzy tracą wiarę do walki z władzą, bo dużo ludzi już rezygnuje. Kolejny raz podpisują jakieś sprzeciwy, uczestniczą w zebraniach. Tak naprawdę tylko wtedy, kiedy chodzi o wybory i kiedy polityk chce uzyskać jakieś poparcie od ludzi, obiecuje wszystko. Mój kolega powiedział też, że to jest taki typowy polityk, który obiecuje jedno a robi drugie – dodaje.

W rozmowie z reporterem RDN Arkadiusz Mikuła, wójt Lisiej Góry powiedział, że decyzja środowiskowa zostanie wydana dopiero 21 marca, a póki co nie ma żadnego potwierdzenia, że wybrany zostanie trzeci wariant przebiegu drogi.

Dodaje też, że mieszkańcy centrum wsi od lat liczą na budowę obwodnicy, bo ich domy drżą pod ruchem ciężkich samochodów i każdego dnia boją się o swoje bezpieczeństwo. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Pan Piotr
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy