Obwodnica zachodnia w remoncie [ZDJĘCIA]

04.07.2018

Do jutra (5.07) będzie zamknięta obwodnica zachodnia Nowego Sącza. Tam na odcinku od ronda w Biczycach Dolnych do ronda w Podrzeczu drogowcy naprawiają zniszczoną nawierzchnie. Nowy asfalt zostanie położony na koszt wykonawcy w ramach gwarancji.

Została usunięta warstwa ścieralna i wiążąca, które zostaną położone od nowa. Mam nadzieję, że po tych naprawach, jezdnia wytrzyma kilkanaście lat – tłumaczy Adam Czerwiński, dyrektor powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – W rejonie ekranów akustycznych nastąpiło nierówne osiadanie gruntów stąd na jezdni pojawiły się nierówności. Prawdopodobnie przyczyną była rzeka, która przepływa pod drogą i jej koryto było szersze niż założyliśmy – dodaje.

Niewykluczone, że w jeszcze w tym roku remontu doczeka się odcinek od ronda w Podrzeczu do ronda w Brzeznej, który również jest w złym stanie.

Przypomnijmy obwodnica zachodnia Nowego Sącza powstała w zaledwie pół roku. Drogowcy spieszyli się, żeby samorząd nie stracił dotacji unijnej. Wszystko kosztowało 47 milionów złotych.

Posłuchaj:
Adam Czerwiński
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN