Odblaski są ważne! Wiedzą to uczniowie SP 2 w Starym Sączu

20.09.2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wiedzą, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez najmniej uprzywilejowanych uczestników ruchu drogowego, czyli przez pieszych i rowerzystów. Znajomością zagadnień z tego tematu wykazali się już w zeszłym roku, zdobywając tytuł Najbardziej Odblaskowej Szkoły w Powiecie Nowosądeckim.

W tym roku Szkoła przystąpiła do X edycji konkursu ‚Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół i społeczności lokalnych w zakresie świadomości korzystania z elementów odblaskowych w myśl zasady, iż „odblaski nie świecą w szufladzie”.

By pokazać, ale również wpłynąć na pozytywne nawyki spod szkoły wystartował II Odblaskowy Rajd Rowerowy. Uczniowie i ich rodzice pokonają kilka kilometrów ulicami Starego Sącza ubrani w kamizelki lub inne elementy odblaskowe.

Pamiętaj, że „jak cię widzą, tak cię omijają”. Noś odblaski!

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN