Odblaskowy rajd rowerowy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego [ZDJĘCIA]

31.10.2018

Uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu I Odblaskowym Rajdzie Rowerowym”, którego głównym celem było przekonanie dzieci i młodzieży, aby nosiły na ubraniach elementy odblaskowe.

Uczestnicy pokonali 4-km odcinek w odblaskowych kamizelkach i z obstawą policjantów. Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka. Wszystko w ramach projektu „Odblaskowa szkoła”.

Każdego roku, we wrześniu i październiku realizujemy programy polegające na zapoznaniu uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Tegoroczny rajd rowerowy jest nową inicjatywą, ale cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów – wyjaśnia Wioletta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Policjanci udzielili ostatnich wskazówek i z policyjną obstawą rowerzyści „Dwójki”” wyruszyli w trasę. Uczniowie mogli skorzystać także z takich atrakcji jak symulator dachowania z sądeckiego Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, czy alkogogle i narkogogle z Fundacji Bezpiecznie Do Celu. Na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek oraz tortowe słodkości. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła dyrektor placówki Wioletta Nowak.

Dyrekcja dziękuje wszystkim uczestnikom za udział a w szczególności służbom bez których ten rajd nie mógłby się odbyć. Podziękowania dla Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Sącza i Moszczenicy Niżnej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN