Oddział dziecięcy w Szpitalu. św. Łukasza będzie zamykany

24.10.2019

Powodem są problemy z wodą i konieczność wymiany instalacji. Oddział wstrzymał już przyjęcia małych pacjentów, a od 1 listopada zostanie zamknięty do końca roku.

Jak wyjaśnia rzecznik placówki, Damian Mika, problemy z wodą ciepłą pojawiły się kilka tygodni temu.

Ma ona brunatny kolor i było wiele obaw rodziców o jej stan – dodaje.

– Woda jest cały czas kontrolowana i epidemiologicznie oraz bakteriologicznie nie zagraża nikomu, natomiast samemu kolorowi wody dział techniczny próbował od kilku tygodni zapobiegać, ale wszystkie środki, które były zastosowane, nie podziałały i trzeba wymienić całą instalację wody ciepłej. W tej chwili na oddziale jest 16 dzieci. Kilkoro jest już wypisywanych – te które, mogą – i tak będzie do końca miesiąca. Nie mamy w tym momencie po prostu wyjścia.

Rzecznik szpitala dementuje informacje, które pojawiają się, że jest problem z lekarzami, którzy mieliby rezygnować z pracy.

– Do tej pory była cała wymagana obsada i myślę, że od 1 stycznia nic się nie zmieni. Większość personelu lekarzy jest na kontraktach i nie obowiązuje tutaj urlop czy urlop przymusowy. Kierownik oddziału i jego zastępca będą codziennie w pracy, ponieważ mają umowę o pracę, plan ich pracy zostanie ułożony.

Dzieci mają być kierowane do końca roku do szpitali w Brzesku, Dębicy, Gorlicach, Dąbrowie Tarnowskiej, Krakowie a także do Szpitala Szczeklika na Oddział Obserwacyjno – Zakaźny Dzieci.

Posłuchaj:
Damian Mika
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN