Oddział onkologii w szpitalu Św. Łukasza czeka remont

11.03.2019

Będzie więcej łóżek, lepszy sprzęt medyczny oraz poprawią się warunki leczenia pacjentów na Oddziale Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. To wszystko w ramach rozpoczętych prac modernizacyjnych.

Coraz więcej osób zapada na choroby onkologiczne stąd potrzeba skutecznego leczenia w tym zakresie – mówi radiu RDN Anna Czech, dyrektor szpitala

– Gdy budowaliśmy oddział onkologii klinicznej i chemioterapii to potrzeba było dwadzieścia miejsc, dziesięć stacjonarnych, dziesięć takich gdzie przychodzi się i wychodzi w ciągu dnia. W tej chwili potrzeba jest dużo większa i warunki też się zmieniły. Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem i udało się uzyskać z funduszy europejskich pieniądze na wyremontowanie, na poprawę warunków do leczenia pacjentów, na zwiększenie liczby łóżek, także zdecydowaną poprawę warunków, naprawdę będą bardzo komfortowe.

Zmiany obejmą Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii, Dział Diagnostyki Laboratoryjnej i Dział Diagnostyki Obrazowej.

Tarnowski szpital wzbogaci się również w nowoczesny mammograf cyfrowy.

Pierwszy etap prac remontowych potrwa do maja, całość ma zakończyć się przed wakacjami, lub jak mówi dyrektor Anna Czech, najpóźniej wczesną jesienią.

Posłuchaj:
Anna Czech
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN