Oddział Położniczo-Noworodkowy mieleckiego szpitala przeszedł prawdziwą metamorfozę

03.09.2020

Wyremontowane zostały sale, sanitariaty oraz gabinety specjalistyczne.

Teraz zdecydowanie bardziej komfortowo będą czuć się u nas pacjentki, ale i personel – zaznacza Zbigniew Torbus p.o. dyrektora szpitala.

– To są sale dwuosobowe z węzłem sanitarnym. To jest wysoki standard. Z prywatnymi szpitalami możemy się porównać gdzie się płaci za taki sale komercyjnie, a my robimy to w ramach standardu publicznego. Dla nowych młodych pań, będzie to duża zachęta żeby rodzić tutaj. Dążymy do rekordu z 2008 roku gdzie miesięcznie porodów było 101.

Obecnie Oddział Położniczo-Noworodkowy mieleckiego szpitala przynosił spore starty. Powodem jest m.in. to, że rocznie około 200 pań z powiatu mieleckiego rodziło w innych szpitalach. – Mamy nadzieje, że odnowione pomieszczenia i nowy ordynator przyciągnie rodzące do naszego szpitala – mówi Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

– Sporo kobiet wybierało jednak inne szpitale poza naszym powiatem i liczymy że część pań wróci, ale i te które potencjalnie będą w przyszłości rodzić. Mam nadzieję, że ta opinia będzie z powrotem coraz lepsza.

Do nowego oddziału panie będą przyjmowane od przyszłego tygodnia. Remont oddziału położniczego i noworodkowego kosztował ponad 1 mln złotych.

Posłuchaj:
Zbigniew Torbus
Stanisław Lonczak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN