Ogień strawił im poddasze, woda zniszczyła mieszkania – pogorzelcy potrzebują pomocy [ZDJĘCIA]

07.06.2018

Sześć rodzin z kamienicy przy ulicy Szewskiej w Bochni nie może wrócić do swojego domu. Pożar budynku uszkodził poddasze. Na miejscu z mikrofonem był reporter RDN Małopolska.

Ogień strawił poddasze i zniszczył niemal w całości więźbę dachową. Mieszkania nie spłonęły, ale zostały doszczętnie zalane wodą podczas akcji gaśniczej.

To był dorobek całego naszego życia – mówi reporterowi RDN jedna z mieszkanek kamienicy. – Jak był pożar, sąsiedzi mówili, że podczas ewakuacji, gdy byli na klatce schodowej, to nie był wyczuwalny zapach dymu. Na razie jesteśmy w szoku po tym, co się stało. To mieszkanie nie jest naszą własnością, ale te strychy budowaliśmy sami – my i sąsiedzi. Wszystko było nakładem naszej pracy i pieniędzy. Obecnie mieszkamy w niewykończonym domu – dodaje kobieta.

Cztery rodziny znalazły schronienie u krewnych, a dwóm kolejnym zapewniono lokum w bocheńskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej. – Uciekali z płonącego budynku, nie mieli szans na zabranie ubrań czy dokumentów – mówi Adam Pawulski, dyrektor ośrodka. – W nocy, w dniu pożaru, dotarli do nas kompletnie bez jakichkolwiek własnych rzeczy. Na drugi dzień niestety nie mieli możliwości zabrać z tych mieszkań czegokolwiek. W związku z tym, tu u nas w placówce otrzymali takie niezbędne rzeczy do tego, aby mogli normalnie funkcjonować – informuje Pawulski.

Obecnie dla poszkodowanych rodzin trwa zbiórka żywności odzieży oraz środków czystości.

Natomiast bocheński magistrat chce przekazać dla pogorzelców na czas remontu kamienicy, mieszkania w bloku komunalnym przy ulicy Buczków.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Mieszkanka
Adam Pawulski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN