Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia – czy umiemy się z siebie śmiać?

19.09.2017

Czy mamy dystans do siebie, czy potrafimy być krytyczni wobec samych siebie czy głównie oceniamy innych? Odbywający się w Tarnowie Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia skłania do refleksji związanych z naszym poczuciem humoru.

Mam duży dystans do siebie, z natury jestem optymistą, nie mam problemu z okazywaniem radości – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski. – Gdy się ma odpowiedni dystans do siebie i odpowiednie podejście do spraw, można się ze swoich błędów śmiać. Mam jednak na myśli błędy, które nie kosztują potem nikogo i nie rzutują na całą pracę urzędu. Ja tutaj się uśmiecham czasami nawet z takich rzeczy, które wydają się być poważne – dodaje starosta.

Polacy mają ogromny problem z okazywaniem radości, chociaż coraz bardziej jesteśmy krytyczni wobec samych siebie – mówią tarnowianie. – Lubimy narzekać, ale kto wie… Może to się zmieni wreszcie. – Nie postawię takiej całkowitej diagnozy, ale osoby, z którymi mam kontakt, mają dystans do siebie. Przyznam, że humor w stosunku do samego siebie ratuje czasami sytuację. – Wkradła się teraz zawiść, nienawiść, nieporozumienia. – Wydaje mi się, że bez problemu możemy mówić o swoich błędach i obracać je w żart – dodają mieszkańcy.

Z samego siebie potrafi śmiać się też wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Powinniśmy się śmiać z samych siebie, bo osoby publiczne są w jakiś sposób obserwowane, mieszkańcy wyłapują wady i trzeba być tolerancyjnym w stosunku do siebie i innych – dodaje.

O dystans do siebie zapytaliśmy też prezydenta Romana Ciepielę, lecz nie znalazł czasu na wypowiedź.

A Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia potrwa do 24 września. Warto skorzystać i uczyć się…dystansu do siebie.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Mieszkańcy
Grzegorz Kozioł
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN