Okrojony budżet na remonty dróg

13.02.2018

Remont dróg w Nagoszynie i Stasiówce zostają w budżecie powiatu dębickiego, ale w okrojonym składzie. Samorząd powiatowy, póki co, przeznaczy na każde z tych zadań po 200 tys. złotych, a nie jak było planowane po przeszło milionie złotych.

Takie rozwiązanie mieszkańcy przyjęli z rozczarowaniem. – Zostaliśmy oszukani, bo w tym roku miała być wykonana inwestycja za 4,5 mln złotych z nakładką, chodnikami, przepustami, a teraz to nawet nakładki na całości nie zrobią. – Te pieniądze co nam dali, to jest kropla w morzu. My jednak się nie poddajemy. Będziemy zabiegać o dodatkowe pieniądze z powiatu – mówią mieszkańcy.

Mateusz Pasek wicestarosta dębicki przyznaje, że samorząd nie miał innego wyjścia, bo priorytetowym zadaniem jest łącznik Dębica – Zachód. –  Po przeanalizowaniu budżetu możemy dać tylko tyle, ale jeśli tylko zdobędziemy dofinansowanie czy z Ministerstwa Infrastruktury czy od marszałka to zwiększymy to zadanie. Na dzisiaj mieszkańcy powinni się cieszyć i ja się cieszę, że inwestycja została w budżecie i nakładka asfaltowa na połowie drogi zostanie wykonana – dodaje wicestarosta.

Przypomnijmy, pieniądze z tych zadań powiat przekaże na budowę łącznika Dębica – Zachód, który jak się okazało ma kosztować ponad 4 mln złotych więcej niż planowano.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Mateusz Pasek
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy