Opóźnia się decyzja w sprawie dyrektora ogólniaka

11.05.2018

Wciąż bez decyzji w sprawie odwołania dyrektora dębickiego ogólniaka Leszka Klabachy. Starosta Andrzej Reguła przesunął termin decyzji w tej sprawie na koniec miesiąca.

W tej chwili są matury, ludzie są zajęci poważnym tematem. Nie chciałbym robić zamieszania, bo odwołanie dyrektora z dnia na dzień skutkuje pewnymi perturbacjami jeśli chodzi o zarządzanie. Wątpliwości są różne, prawnicy nad tym pracują, ale myślę, że do końca maja to załatwimy – informuje starosta.

Nauczyciele ogólniaka, którzy od dwóch lat narzekają na zastraszanie i mobbing w pracy zapewniają z kolei, że nie będą czekać w nieskończoność na decyzję starosty i chcą iść z tą sprawą do sądu. – Przygotowujemy zawiadomienie do prokuratury w związku z tym, co dzieje się w naszej szkole. To łamanie praw pracowniczych, nękanie, złośliwości, uniemożliwianie nam normalnej, spokojnej pracy – mówi nauczycielka.

Sprawa ciągnie się od miesięcy. Grono pedagogiczne wydało negatywną opinię o pracy dyrektora I LO, zarząd powiatu końcem marca przygotował projekt uchwały odwołujący Leszka Klabachę, a teraz kuratorium go poparło.

Posłuchaj:
Andrzej Reguła
Nauczycielka
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN