Opóźnienia w budowie mieszkań komunalnych

05.03.2019

O kilkanaście miesięcy opóźni się budowa bloku komunalnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Władze miasta czekają na decyzje polskiego rządu w sprawie programu budowy mieszkań.

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że wiele osób poszukuje mieszkań i wyjeżdża do innych miast.

– Dużo młodych małżeństw poszukuje mieszkań. Wiele osób nie stać, aby wziąć kredyt i żeby kupić takie mieszkanie. W taki blokach nie ma elementów aspołecznych, jedni są tacy, drudzy są tacy. W Dąbrowie Tarnowskiej bardzo ciężko jest o wynajęcie mieszkania. Dużo osób znajomych pyta się, czy nie wiemy o jakiś lokalach mieszkalnych do wynajęcia. To jest dobry pomysł, ponieważ młodzi wyjeżdżają z miasta, bo nie ma miejsc do zamieszkania. A miejsca pracy na pewno by się znalazły.

Władze miasta zaproponowały, że budynek powstanie na osiedlu Westerplatte.

Od kilku miesięcy w rządzie niewiele się dzieje w tym temacie – twierdzi burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski.

– Mam nadzieje, że spowodują to, że decyzja o budowie mieszkań komunalnych wreszcie zapadanie. Cały czas grupa mieszkańców oczekująca na ten najem jest i ona się powiększa. W inny sposób tego problemu gmina nie rozwiąże. Też wstępne ustalenia prowadziliśmy w ubiegłym roku i jeszcze we wcześniejszym, które doprowadzały do projektowania.

Blok dla blisko 30 rodzin powstałby w okolicy szkoły oraz centrum handlowego. Pierwsze plany dąbrowskiego magistratu zakładały, że budynek powstanie do końca 2020 roku.

Już wiadomo, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Kaczmarski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN