Opóźnienia przy rewitalizacji centrum [ZDJĘCIA]

12.03.2019

O ponad osiem miesięcy opóźnią się prace rewitalizacyjne w centrum Bochni. Nowy termin zakończenia pierwszego etapu robót czyli remontu ulic: Solnej, Sutoris, Dominikańskiej i i Placu Św. Kingi to koniec sierpnia bieżącego roku.

Przedsiębiorcy z centrum, gdzie trwa remont narzekają na przedłużające się roboty.

– Jacek Kozera – właściciel sklepu na ulicy Kraszewskiego. Cześć klientów nie potrafi dojść, bo jest zablokowana ulica. Nie wiedzą, z której strony można przejść, i również są problemy z dostawą towaru, bo nie można dojechać przez dłuższy czas, więc musieli tu z dalszej odległości donosić towar.

Niektóre prace uda się skończyć wcześniej. Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta tłumaczy, że ul. Sutoris ma być udostępniona do końca kwietnia, a Solna do końca maja.

– Z tego względu, że jest tam dużo obiektów handlowych. Po to, żeby był łatwy dostęp do tych sklepów i innych działalności.

Jedną z przyczyn opóźnienia prac są odkrycia archeologów. Na ul. Dominikańskiej odkopali oni ludzkie szczątki z przyklasztornego cmentarza i fundamenty zabudowań klasztornych. Na pl. św. Kingi ujawniono fragmenty średniowiecznych dróg z drewnianych bali. Okazało się, że zmienić trzeba także projekt eksponowania ruin ratusza w rynku.

Drugi etap rewitalizacji czyli Rynek oraz ulica Wąska mają być wyremontowane do końca bieżącego roku. W ostatnim etapie do maja przyszłego roku prace remontowe zakończą się na ulicach Wolnica i Mickiewicza. Koszt inwestycji Rynek OD-NOWA to prawie 21 mln zł. Bochnia pozyskała na to zadanie dofinansowanie z funduszy unijnych, w kwocie ponad 14,5 mln zł.

Posłuchaj:
Jacek Kozera
Andrzej Koprowski
Wydawca, Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jakub Bulzak
play
Słowo za słowo - Urszula Rusecka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN