To ostateczne domknięcie jednej z największych inwestycji drogowych ubiegłego roku w powiecie bocheńskim

13.01.2020

Oficjalnie otwarto nowy most nad Stradomką w Wieruszycach, na drodze powiatowej Sobolów-Ubrzeż.

 

Choć w praktyce inwestycję zgodnie z planem oddano do użytku jeszcze przed świętami teraz dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

Nowy trójprzęsłowy most o długości blisko 90 metrów i nośności 40 ton powstał w niespełna pół roku. Inwestycja kosztowała ponad 5 milionów – podkreśla starosta Adam Korta.

– Cieszę się, że rok 2019 był rokiem, w którym sporo środków przeznaczono na modernizację infrastruktury drogowej i mostowej. Te zadania będą zauważalne na drogach powiatu i wpłyną pod względem bezpieczeństwa na poprawę tej sytuacji dla mieszkańców.

Na czas budowy mieszkańcy dojeżdżający w stronę Bochni i węzła autostradowego w Targowisku musieli nadkładać kilkanaście kilometrów objazdem przez Leszczynę i Cichawkę.

Teraz jednak prócz nowego mostu mogą się cieszyć zmodernizowanymi: drogą dojazdową oraz skrzyżowaniem drogi gminnej z powiatową. Jezdnia powinna być bezpieczniejsza podczas obfitych opadów. Zbudowano bowiem wydajną kanalizację deszczową, a brzegi rzeki umocniono koszami siatkowo – kamiennymi.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu z Ministerstwa Finansów.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN