Ostatni moment na poprawki przed maturą

10.04.2018

Za trzy tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Jak mówią naszemu reporterowi, ostatni miesiąc to wcale nie czas na wagary, jak mówią plotki, a okres wzmożonej nauki i lekcji.

– Na pewno nie ma luzów. Na lekcjach nauczyciele przygotowują nas do matury. Ćwiczymy różne przykładowe matury, robimy jakieś testy specjalne. Uczniowie dużo się teraz uczą, korzystają z ostatnich momentów, gdy mogą chodzić do szkoły. Nauczyciele robią powtórki, jakieś fakultety. Pogoda na pewno trochę rozprasza. Jeszcze stresu nie ma, ale dzień przed się pojawi – mówią maturzyści.

W większości placówek program nauczania został już zrealizowany, a teraz nauczyciele skupiają szczególną uwagę na powtórkach i intensywnych przygotowaniach. – Jeżeli chodzi o kwiecień to jest to specyficzny miesiąc. Część z tej młodzieży faktycznie uczęszcza na wszystkie zajęcia. Jest mała grupka, która podchodzi do tego indywidualnie. Próbują się sami przygotowywać w domach. My tego nie polecamy, bo jak się korzysta z internetu i książek to czasami jest trochę mało – mówi Jerzy Feret, dyrektor ZSEG w Tarnowie.

W niektórych tarnowskich liceach i technikach dla maturzystów organizowane są także tzw. „weekendowe spotkania” z językiem polskim oraz z matematyką.

Pierwszy egzamin maturalny w 2018 roku już 4 maja. Uczniowie wykażą się wtedy wiedzą z języka polskiego.

Posłuchaj:
Maturzyści
Jerzy Feret
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN