Ostatnie posiedzenie Rady Miasta w tej kadencji

13.11.2018

To była trudna kadencja – mówią niemal jednogłośnie przedstawiciele poszczególnych ugrupowań w tarnowskiej Radzie Miejskiej. Rajcy na nadzwyczajnej sesji spotkali się po raz ostatni w takim składzie.

– Atmosfera pracy w radzie była bardzo trudna – podkreśla radna Naszego Miasta Tarnów, Grażyna Barwacz. – Mam nadzieję, że ta następna kadencja będzie może nie konstruktywna, ale jakoś wszystkie siły wykażą maksimum dobrej woli, żeby pracować na rzecz miasta, a nie na rzecz partii, ugrupowań. Marzę o tym, żeby jednak nastąpił przełom i żeby wszyscy wykazali dobrą wolę, rezygnację z własnych ambicji na rzecz tej współpracy – przyznaje radna.

– Mimo wielu przeciwności, sporo projektów udało się zrealizować albo chociaż rozpocząć – twierdzi Zbigniew Kajpus, radny PO. – Był to trudny okres, kadencja trudnych decyzji, ale też wielu sukcesów np. uzyskania odszkodowania dla miasta, prawie 300 mln dotacji ze środków europejskich. Jest wiele pracy, którą należy kontynuować, albo rozpocząć nowe projekty – zauważa radny.

– Ten czas nie był do końca stracony, choć można było zrobić więcej – mówi Ryszard Pagacz, radny PiS i przewodniczący Rady Miejskiej. – Mam nadzieję, że następna Rada również będzie pracować dla miasta i dobrze wykorzysta ten czas, bo jest co robić i te wszystkie sprawy, o których mówili kandydaci na prezydenta są przed nami. Musimy uruchomić miasto, żeby zaczęło się rozwijać szybciej niż w tej chwili – deklaruje.

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej odbędzie się najprawdopodobniej 22 listopada. Podczas posiedzenia radni złożą uroczyste ślubowanie.

Posłuchaj:
Grażyna Barwacz
Zbigniew Kajpus
Ryszard Pagacz
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy