Ostra walka przed drugą turą [WIDEO]

29.10.2018

Kandydat PiS na burmistrza tego miasta Sławomir Pater uważa, że ma szansę wygrać wybory z Tomaszem Latochą, mimo że kandydatów dzieli spora różnica procentowa.

Zdaniem Sławomira Patera, który był gościem programu Słowo za słowo, jako jedyny ma on w swoim programie konkrety dotyczące nowych terenów inwestycyjnych.

Uważa ponadto, że dodatkowe miejsca pod biznes można łatwo pozyskać.

– Realny teren to jest miejscowość Wokowice, tam jest około 26 hektarów, które mają dostęp do drogi publicznej bez ograniczeń tonażowych, dostęp do kanalizacji jest realny, bo to jest około 500m do oczyszczalni ścieków w Sterkowcu na Zajaziu. Pojawiły się informacje, że to są tereny zalewowe i że to nie ma żadnego sensu, a to nie jest prawda, hydrolodzy tego nie stwierdzili. Te tereny da się szybko uzbroić i przygotować pod inwestycje – tłumaczy.

Ze Sławomirem Paterem rozmawiała Dorota Kunc.

Kandydat PiS deklaruje ponadto, że doprowadzi do lepszej współpracy miasta z dwoma wiodącymi firmami w Brzesku – Browarem Okocim i Canpackiem.

Twierdzi, że ma też pomysł na likwidację problemu parkingowego w mieście, bo tuż obok Urzędu Miasta jest działka należąca do gminy, którą można w ten sposób wykorzystać.

Sławomira Patera w Brzesku poparło 33% wyborców, a Tomasza Latochę – ponad 46,5%.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Frys
play
Słowo za Słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jerzy Leszczyński
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30