Ostra walka o fotel burmistrza, będzie nawet proces w trybie wyborczym [WIDEO]

16.10.2018

Burmistrz Grzegorz Wawryka uważa, że kontrkandydat z Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Pater rozpowszechnia nieprawdziwe informacje dotyczące zwolnień pracowników w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Nie zgadza się też z zarzutami dotyczącymi braku aktywności samorządu w zakresie rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej i ściągania do miasta inwestorów. – Jedną z tych stref uruchomiliśmy kilka lat temu na Pomiarskim Stoku, kolejną przygotowujemy, chodzi tutaj o tereny Jadowniki – Rędziny. Tutaj jest taki problem, że grunty nie są własnością gminy, a jeśli gmina nie jest właścicielem, nie może pozyskiwać funduszy. Dodatkowa sprawa jest taka, że w ramach funduszy unijnych pieniądze nie są przeznaczone na drogi dojazdowe, ale my i tak znaleźliśmy sposób rozwiązania tej kwestii, ponieważ porozumieliśmy się z przedsiębiorcami, wykonaliśmy dokumentację, ci przedsiębiorcy założyli, że dofinansują tą inwestycję, a gmina już w tym roku pozyskała z nowego programu rządowego pieniądze na budowę dróg. Jestem zadowolony z tych wszystkich inwestycji, bo działam na kilku polach – tłumaczy Grzegorz Wawryka.

Burmistrz Grzegorz Wawryka, który ponownie ubiega się o głosy mieszkańców i kandyduje na to stanowisko z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego wylicza środki i zadania na inwestycje.

Jego zdaniem w ostatnich latach w Brzesku i okolicach zainwestowano przeszło 180 milionów złotych, z czego 100 milionów gmina pozyskała z funduszy unijnych.

Przekonuje ponadto, że gmina ma wodociąg na poziomie 100 procent obszaru, a kanalizację wykonaną w 70-ciu procentach.

W Brzesku o fotel burmistrza ubiega się w sumie czterech kandydatów.

Z Grzegorzem Wawryką rozmawiała Dorota Kunc.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN