Osuwisko ustabilizowane, ale remont drogi musi poczekać

04.09.2018

Zniszczenia po lipcowych opadach deszczu na ulicy Korta są tak duże, że samorząd zlecił dodatkowe prace geologiczne.

Obecne zabezpieczenia osuwiska dają gwarancję, że grunt nie będzie już opadał.

– Naprawa drogi będzie kosztowna i będziemy szukać dofinansowania – mówi wiceburmistrz Bochni, Lucjan Cerazy. -Te właściwe roboty, mając wiedzę od specjalistów, będziemy mogli rozpocząć po zaprojektowaniu przebudowy. Będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie, bo to jest jednak niewielki obszar geologiczny. Obecne zabezpieczenie daje nam pewną gwarancję zatrzymania tego, co się dzieje. Odbudowa drogi oraz puszczenie tam ruchu samochodów nastąpi dopiero po przeprowadzeniu innych prac – zapowiada samorządowiec.

Tymczasem mieszkańcy, żeby dostać się do swoich domów muszą korzystać z dróg objazdowych.

-To jest duże utrudnienie dla mieszkańców osiedla, bo droga ułatwiała dojazd do domów. Dobrze by było, gdyby to osuwisko zostało naprawione. Wtedy ludzie spokojnie mogliby dojeżdżać do swoich domów. Obecnie wszyscy jeżdżą na około, a tu byłoby proste rozwiązanie. Osuwisko od kilku miesięcy już powoli się uaktywniało, przez różne budowy – wyjaśnia Lucjan Cerazy.

Ulica Korty w Bochni zniszczona przez lipcowe ulewy jest drogą dojazdową do kilkunastu domów jednorodzinnych w południowej części miasta.

Posłuchaj:
Lucjan Cerazy
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN