Oszust z cudzą kartą płatniczą na zakupach

26.06.2019

Pamiętajmy, by jak najszybciej zgłosić w banku utratę karty bankomatowej lub dokumentów. Nie zrobił tego na czas właściciel karty zagubionej na jednym z parkingów w Brzesku. Pozwoliło to jej nieuczciwemu znalazcy na skorzystanie z cudzej własności. Jego personalia ustaliła jednak Policja i postawiono mu właśnie zarzuty.

 

35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego znalazł kartę 13 maja na ulicy Głowackiego. Odwiedził z nią kilkanaście sklepów w Brzesku i okolicy płacąc za zakupione towary przy użyciu karty. W kilku przypadkach towarzyszył mu znajomy, który także robił zakupy w ten sposób.

Policja rozpoczęła poszukiwania, kiedy właściciel karty po kilku dniach zorientował się, że ją zgubił, a zgromadzone na koncie oszczędności topnieją w oczach. Po dwóch dniach od zgłoszenia śledczy z wydziału kryminalnego znali już personalia osób, dokonujących zakupów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów.

35-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Towarzyszącemu mu 39-letni znajomemu, mieszkańcowi powiatu brzeskiego, postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak informuje st. asp. Ewelina Buda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN