Kiedy otwarcie ronda przy ulicy Klikowskiej i Elektrycznej?

20.09.2019

W połowie przyszłego tygodnia powinniśmy przejechać przez całe rondo przy skrzyżowaniu ulic Elektrycznej i Klikowskiej w Tarnowie. Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy torach kolejowych obok ronda, drogowcom w ostatnim czasie przeszkadzała też pogoda. Roboty opóźniły też wymogi postawione przez zarządców kolei.

Inwestycja jednak powoli dobiega końca – przyznaje Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

– Planujemy w przyszłym tygodniu uruchomić wlot północny ul. Klikowskiej, czyli wlot do tego ronda, który zapewni przejezdność w każdym kierunku. Jak podaje wykonawca, prawdopodobnie w środę lub w czwartek ten ruch będzie uruchomiony.

To, że ruch zostanie puszczony, nie oznacza jednak, że robotnicy zupełnie opuszczą to miejsce – dodaje.

– Będą tam nadal trwały prace w zakresie ścieżki rowerowej, w zakresie chodnika, również przepust na jezdni północnej nadal będzie kontynuowany. Stąd też kierowcy po zmianie organizacji ruchu, jadąc ulicą Elektryczną w bezpośrednim sąsiedztwie przepustu, będą zmuszeni zmienić pas ruchu z jezdni północnej na jezdnię południową, po to, żeby z powrotem włączyć się w ruch na drodze dwujezdniowej.

Po otwarciu ronda na skrzyżowaniu ulic Klikowskiej i Elektrycznej, piesi będą mogli skorzystać z chodnika przy ulicy Klikowskiej, ale tego bliżej zakładów mięsnych. Dłużej potrwają prace na chodniku po przeciwnej stronie ul. Elektrycznej.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN