Pacjentka z koronawirusem przewieziona do szpitala w Krakowie

29.06.2020

Oddział ginekologii i położnictwa w sądeckim szpitalu pracuje normalnie. Na oddział trafiła ciężarna pacjentka, u której stwierdzono Covid 19. Po porodzie została ona przetransportowana do szpitala jednoimiennego w Krakowie. – Część personelu przebywa na kwarantannie – wyjaśnia Agnieszka Zelek – rzecznik szpitala.

– W szpitalu została przyjęta pacjentka na oddział ginekologii i położnictwa z akcją porodową. Po porodzie okazało się, że pacjentka jest z wynikiem dodatnim w kierunku zakażenia koronawirusem. Pacjentka została przetransportowana do szpitala jednoimiennego do Krakowa. Dziecko jest u nas. Personel, który miał kontakt z pacjentką jest w kwarantannie. To są trzy położne, jedna pielęgniarka neonatologiczna i jeden lekarz.

Sala, na której przebywała zakażona została zdezynfekowana. Natomiast pozostałe pacjentki są odizolowane na oddziale. Po 7 dniach najprawdopodobniej pobrane zostaną od nich wymazy. W dalszym ciągu zamknięty jest oddział neurologii. Jutro pobrane zostaną tam wymazy od personelu.

Posłuchaj:
Agnieszka Zelek
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN