Pakowanie i w drogę – rusza akcja charytatywna w okolice Lwowa

05.12.2018

Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej wyprawy mikołajowej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Wyjazd jutro, 6 grudnia. Ekipie z Tarnowa będzie towarzyszył reporter RDN Małopolska.

Nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie Małgorzata Skrabacz nie kryje, że w związku z trudną sytuacją polityczną na Ukrainie, część uczniów zrezygnowało z udziału w wyprawie.

Informacja o stanie wojennym w niektórych obwodach na Ukrainie ostudziła zapał do wyjazdu. Rodzice mieli jednak pewne obawy. Jadą dwie uczennice i dwie nauczycielki – dodaje nauczycielka.

Dary dla Polaków w tarnowskich sklepach zbierali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych oraz szkoły podstawowe z Łęgu Tarnowskiego, Borowej czy Bursy Międzyszkolnej.

Młodzi ludzie, którzy byli na Ukrainie nie kryją, że to dla nich duże przeżycie. Przez ostatnie tygodnie zbierali dary dla Polaków w tarnowskich sklepach oraz wśród uczniów w szkołach.

Reakcje były różne, lecz większość pozytywnych. Ludzie chętnie wrzucali do koszy część swoich towarów – mówi Joanna Madej.

Dla mnie wyjazd sprzed roku był dużym przeżyciem. Nie spodziewałam się, że będzie na nas czekało tyle dzieci i że na widok Mikołaja z Polski tak radosne będą ich reakcje – mówi Dominika Tabor.

Wyjazd koordynują Wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Akcja charytatywna na Ukrainę jest organizowana od dwudziestu lat.

Posłuchaj:
Małgorzata Skrabacz
Uczennice
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN