Paweł Gurgul: – Chciałbym, aby przyszli kierowcy nie bali egzaminów

21.01.2019

Nowy dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Paweł Gurgul powołuje się na opracowane tzw. wyniki zdawalności.

W 2018 roku egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdało zaledwie 32% wszystkich chętnych. Jednocześnie nieznacznie zmalała również liczba samych zdających.

– Jest jednak trochę lepiej niż w 2017 roku. Nie chcemy być źle postrzegani przez przyszłych kierowców. Ich nastawienie musi się zmienić – tłumaczy Paweł Gurgul. – Bardzo ważne jest pozytywne nastawienie osoby, która przychodzi na egzamin, ale też wydaje mi się, że duże znaczenie ma to, żeby ta osoba nie miała takiej dużej presji otoczenia, czyli znajomych, rodziny. Im ta presja będzie mniejsza to stres też będzie mniejszy. Jeśli chodzi o podejście egzaminatora do tej osoby to też mam nadzieję, że ono będzie bardziej ludzkie.

Jak dowiedział się reporter RDN, sporej liczbie zdających na prawo jazdy najwięcej problemów sprawiały remontowane ulice.

Czy jazda w trudnych i mało dynamicznych warunkach to stały element każdego egzaminu? –  My nawet staramy się omijać takie miejsca. Wiadomo, że jeśli tych miejsc jest bardzo dużo, to nie będziemy w stanie ich ominąć – tłumaczy Paweł Gurgul.

W tarnowskim MORD-zie znacznie wzrosło zainteresowanie egzaminami na kategorie A oraz C+E. Jednocześnie są to kategorie o jednym z najwyższych współczynnikach zdawalności.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN