Od października wzrastają opłaty parkingowe i powiększa się strefa płatnego parkowania

30.09.2019

Za pierwszą godzinę opłaty wzrastają z 2,50 do 3.30 zł. Druga godzina postojowa rośnie z 2.60 do 3.90. Trzecia będzie kosztować 4.60 zł. Kolejne 3,30 zł.

Strefa płatnego parkowania powiększa się o ulice: Drużbackiej, Wita Stwosza, Głowackiego, Rogoyskiego, Rejtana, Grottgera, PCK, 1 Maja oraz ul. Parkową na odcinku od PCK do Słowackiego.

Poszerzenie strefy płatnego parkowania i podniesienie opłat za postój ma zdaniem urzędników zwiększyć rotację.

Strefa nie jest maszynką do zarabiania pieniędzy – tłumaczy Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich

– Nie można zarzucić, że to jest sposób na wyciąganie pieniędzy od kierowców. Robimy wszystko, żeby tych miejsc było coraz więcej. Wszystkie te zmiany, zwłaszcza cenowe, mają na celu skrócenie czasu parkowania. Kierowcy może zaczną się zastanawiać, że jak mają zapłacić więcej, to może zaparkują gdzie indziej. Teraz sytuacja jest taka, że na niektórych ulicach stoją te same auta przez cały dzień. Przyjeżdża ktoś załatwić jakąś sprawę do miasta i nie ma możliwości zaparkowania. Przykładem jest godz. 16.00 do 17.00. Ulice Krakowska, Urszulańska, Bema – nie ma szans zaparkować. To samo w sobotę.

Innego zdania są osoby, które prowadzą sklepy i lokale na tarnowskiej Starówce. W ich ocenie wyższe opłaty jeszcze bardziej zniechęcą do robienia zakupów w centrum miasta i spowodują kolejny spadek ich dochodów. Proponowali, by nie drożała pierwsza godzina parkowania.

Od października rośnie też opłata za brak biletu parkingowego. Zamiast 50 zł kierowca zapłaci 150. Urzędnicy tłumaczą to kosztami windykacji, które przekraczają często dotychczasową opłatę.

Od października nie będzie już abonamentu za 60 zł dla osób pracujących w centrum. Alternatywą pozostaje ogólnie dostępny na wszystkie ulice za 200 zł miesięcznie.

Parkowanie nieodpłatne do 60 minut będzie przy ul. Nowej, Piłsudskiego, Szpitalnej, Curie-Skłodowskiej, Kościuszki – na odcinku od Pułaskiego do Reymonta oraz na Goldhammera – od Wałowej do Mickiewicza.

Kierowcy muszą jednak wziąć z parkomatu bilet zerowy z wypisanym numerem rejestracyjnym pojazdu.

Posłuchaj:
Jacek Chrobak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN