Piaskówka bez wysokich krawężników? – interwencja RDN

11.09.2017

Z tarnowskiego osiedla Piaskówka mają zniknąć za wysokie krawężniki, które utrudniają poruszanie się osobom niepełnosprawnym, starszym, ale też rodzicom z dziećmi w wózkach. Ruszają prace w ramach projektu Piaskówka bez barier.

– Przez ostatnich kilka miesięcy tarnowianie zgłaszali nam problematyczne miejsca – mówi Mirosław Biedroń, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka. – Na piknikach osiedlowych, za pomocą maila i mediów społecznościowych otrzymywaliśmy propozycje od mieszkańców, gdzie warto obniżyć krawężniki, gdzie są dziury i gdzie należy wymienić chodnik – dodaje przewodniczący Rady Osiedla.

Mamy nadzieję na poprawę koło 30 miejsc w czasie wrześniowo-październikowych remontów – mówi Mirosław Biedroń. – Te miejsca są na kilkunastu ulicach, m.in. na ulicy Parkowej, Klikowskiej i Romanowicza. Osoby niepełnosprawne także wysyłały nam takie miejsca, które warto zmienić, to duże ułatwienie dla nas. Jedna osoba, która jeździ na wózku elektrycznym robiła nawet zdjęcia – tłumaczy przewodniczący.

Akcja jest prowadzona za pieniądze przeznaczone w miejskim budżecie dla Rady Osiedla Piaskówka.

Posłuchaj:
Mirosław Biedroń
Mirosław Biedroń
Wydawca, fot. facebook.com/radaosiedlapiaskowka/
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN