Pierwszy dzień opolskiego festiwalu za nami [ZDJĘCIA]

16.09.2017

Zakończył się pierwszy dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagrody odebrali najlepsi debiutanci – zespoły MOA i Ogień.

Maryla Rodowicz z plejadą polskich artystów porwała publiczność a swoje gwiazdy z opolskiej alei odsłonili Jan Pietrzak i Ania Wyszkoni. Na miejscu jest ekipa Radia RDN.

Tradycyjnie, podczas odsłonięcia gwiazdy, chór Politechniki Opolskiej zaśpiewał najważniejsze utwory Jana Pietrzaka. – Dziękuję za docenienie. Dla mnie miejsce festiwalowe w Opolu jest przełomowym krokiem w moim życiu. W młodości studiowałem różne rzeczy, ale nie myślałem, że będę zawodowo opowiadał kawały – mówi artysta. Legendarna postać polskiego kabaretu wystąpi jeszcze w sobotę – 16 września w Opolu. Jan Pietrzak zaprosi publiczność w podróż z PRL-u do Polski.

Nagrody dla najlepszych debiutantów przyznawała publiczność oraz jury. Widzowie wybrali zespół Ogień, jury – zespół MOA z ich piosenką Ile udźwignie niebo. – Tak wielu wspaniałych artystów wygrywało tę nagrodę i później działy się z nimi cudowne rzeczy. Mam nadzieję, że nam też przytrafi się coś dobrego. Niezwykłe było stanąć na deskach amfiteatru w Opolu – mówiła Marta Fitowska z zespołu MOA.

A jeszcze dziś – 16 września – kolejny program na żywo prosto spod opolskiego amfiteatru. Festiwalowe studio, od 12.00 do 15.00 prowadził Paweł Mleczko. W nim między innymi wywiad z zespołem MOA.

Posłuchaj:
Jan Pietrzak
Marta Fitowska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jakub Bulzak
play
Słowo za słowo - Urszula Rusecka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN