Pijackie schadzki na cmentarzu – interwencja RDN

26.07.2018

Od kilku tygodni na brzeskim cmentarzu przy ulicy Głowackiego dochodzi do takich incydentów. Osoby nietrzeźwe najczęściej spożywają alkohol wieczorami.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN są oburzeni faktem, że rejon cmentarza stał się miejscem, gdzie spotykają się osoby nietrzeźwe. – Tu właśnie sobie chodzili i tu robili sobie schadzki na cmentarzu i pili alkohol. Schodzi się ich wieczorami pełno. Cmentarz powinien być cmentarzem, a nie takie schadzki i pijaństwa oraz chuligaństwo. To było zgłaszane, pisma składaliśmy, a burmistrz powiedział, że to załatwi. To jest przecież święte miejsce, stary cmentarz, do tego zabytkowy – mówią brzeszczanie, z którymi rozmawiał nasz reporter.

Nekropolia w centrum miasta jest pod zarządem Brzeskiego Zakładu Komunalnego. Burmistrz Grzegorz Wawryka mówi, że policja ją kontroluje, ale mieszkańcy powinni też zgłaszać takie incydenty. – Jeśli takie sytuacje się zdarzają, to trzeba informować policję. To są wybryki, przekroczenie prawa a nawet przestępstwa. Więc tutaj policja w takiej sytuacji powinna interweniować. Zawsze jest taka sytuacja, że mieszkańcy podczas zebrań zgłaszają takie sprawy, to po spotkaniu policja jest powiadamiana. Będziemy apelować do brzeskich policjantów, by Ci szczególnym nadzorem objęli to miejsce – obiecuje burmistrz.

Obok cmentarza znajduje się sklep monopolowy. Najczęściej jego klienci szukają ustronnego miejsca do spożywania alkoholu.

Otwarte bramy i niski mur zachęcają do spotkań między grobowcami.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Grzegorz Wawryka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Beata Świątkowska
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN