Pijani za kółkiem. Rekordzista miał ponad 6 promili

15.09.2020

W ostatni weekend tarnowska Policja zatrzymała aż trzech nietrzeźwych kierowców, każdy z nich miał zatrważający wynik… 3, 4, a nawet 6 promili alkoholu we krwi.

W piątek, 11 września około godziny 8:00 doszło do kolizji na ul. Tuchowskiej. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadący samochodem marki Volvo w kierunku Tarnowa, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery oddzielające pas jezdni od chodnika, następnie w betonowy przepust mostu kolejowego, na koniec zderzył się z przejeżdżającą osobówką. Jak się potem okazało, był kompletnie pijany. Na domiar złego do 2021 roku miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Urządzenie pokazało nam 3mg na litr, to jest ponad 6 promili alkoholu. Kierujący tłumaczył się, że nie ma prawa jazdy, bo mu je zabrano w 2017 roku. Dlaczego wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu? Tego nie był w stanie nam wytłumaczyć. W tym miejscu doszło do całkowitego zablokowania wąskiego gardła ul. Tuchowskiej i przez kilka godzin nie można było ani z miasta tamtą stroną się wydostać, ani do niego wjechać. Korki były kilkukilometrowe – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło około godziny 10:00 na ul. Lwowskiej. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego kierujący Fiatem Seicento wjechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, taranując ustawione tam znaki drogowe. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W nocy z soboty na niedzielę natomiast kierowca Hondy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu ul. Lwowskiej i uderzył w bok samochodu ciężarowego. Osobówka odbiła się i uderzyła czołowo w nadjeżdżającego Nissana, którym podróżowało kilka osób. Sprawca kolizji, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, miał ponad 4 promile alkoholu we krwi.

Miejmy nadzieję, że to będzie jako ostrzeżenie dla pozostałych kierowców. Ci wszyscy, którzy wsiedli za kierownicę, mając taki stan, przede wszystkim nie powinni tego robić, natomiast policjanci będą prowadzić czynności w związku z tym stanem. To artykuł 178 a Kodeksu Karnego. Grozi im przede wszystkim 2 lata więzienia, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i oczywiście wysoka grzywna. Ale o tym wszystkim będzie decydował tarnowski sąd – mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

W ubiegły piątek, 11 września tarnowska Policja prowadziła także akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze odnotowali aż 53 przypadki przekroczenia prędkości, żaden z kierowców jednak nie stracił prawa jazdy.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN