Piotr Augustyński: – Forum Inwestycyjne to dobrze wydane pieniądze [ZDJĘCIA]

16.04.2018

Forum Inwestycyjne w Tarnowie ma wymiar promocyjny. Dwudniowe spotkania to dyskusje oraz prezentacje dla młodych przedsiębiorców i przedstawicieli biznesu z kraju.

W mieście pod Górą św. Marcina ruszyła doroczna impreza, która trzeci raz odbywa się samodzielnie, a nie jako prolog do krynickiego Forum Ekonomicznego.

Forum to czas, by zaprezentować walory Tarnowa naszym gościom – mówi reporterowi RDN wiceprezydent Tarnowa Piotr Augustyński. – Promocja pośród tak wielu gości, ale też w mediach w tych kosztach, które my przeznaczamy, to naprawdę dobrze wydane pieniądze. Gdybyśmy chcieli wynająć ten czas medialny i przeznaczyć na promocję miasta, to na pewno o wiele więcej byśmy musieli zapłacić. Chcemy poprzez to forum promować miasto, promować jego ambicje, jeżeli chodzi o nowe technologie, informatykę czy telemedycynę – dodaje wiceprezydent.

Dwudniowe spotkania to m.in. prezentacja innowacji w informatyce, telemedycynie czy też w energetyce. – To szansa dla młodych przedsiębiorców z Tarnowa i okolic – uważa Roman Terelak, przedstawiciel warszawskiej firmy internetowej. – W małym mieście też mamy dużo talentów. I to też są miasta, które posiadają odpowiednie placówki edukacyjne. Też zbierają te pomysły i innowacje wewnątrz człowieka, które pozwalają się rozwijać i przekuwać w biznes. Tarnów również jest dobrym miejscem, aby więcej rozwijać ten temat. Poza tym warto odwiedzić mniejsze miasto, bo my widzimy ich perspektywę wyłącznie poprzez duże miasta. A tu start-upy też mają możliwości dużego rozwoju – dodaje Roman Terelak.

XI Forum Inwestycyjne w Tarnowie jest organizowane we współpracy z Instytutem Studiów Wschodnich. Początkowo było imprezą towarzyszącą krynickiemu Forum Gospodarczemu. Jednak od dwóch lat organizowane jest jako odrębne spotkanie przedsiębiorców i samorządowców.

Posłuchaj:
Piotr Augustyński
Roman Terelak
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy