Piotr Gąsienica nowym wicedyrektorem sądeckiego Sokoła

03.12.2019

Z początkiem grudnia Piotr Gąsienica Makowski oficjalnie objął stanowisko wicedyrektora w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Dla naszych słuchaczy świetnie znany jest m.in. z radiowej audycji Folkowe granie i gadanie. Pod swoje skrzydła w wojewódzkiej jednostce weźmie jednak nie tylko kulturę regionalną.

Piotr Gąsienica przez lata wyrobił sobie markę regionalisty, rzeźbiarza, gawędziarza góralskiego czy konferansjera. Może pochwalić się własnymi sztukami teatralnymi, autorską poezją czy opowiadaniami gwarowymi.

Przez wiele lat kierował Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy czy Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Dolnej. Za działalność na rzecz rozwoju kultury góralskiej otrzymał tytuł Zasłużony dla Kultury Góralskiej. Odznaczony został też brązową odznaką zasłużony dla kultury polskiej oraz złotym medalem zasługi dla Węgier.

Piotr Gąsienica jest też wiceprezesem Związku Podhalan w Polsce, który od niedawna nosi nową nazwę. Podhalanom patronuję ich honorowy członek czyli Jan Paweł II.

Dodajmy, że do tej pory funkcję wicedyrektora MCK Sokół pełniła przez kilkadziesiąt lat Małgorzata Kalarus. To nie jedyna zmiana w tej wojewódzkiej placówce w ostatnim czasie. W październiku nowym dyrektorem Sokoła został Andrzej Zarych. O tym przeczytacie tutaj:

Andrzej Zarych objął stanowisko dyrektora MCK Sokół

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN