PiS odsłania wyborcze karty [WIDEO]

23.02.2018

Wiceszef Powiatowego Urzędu Pracy Mateusz Kutrzeba uzyskał właśnie oficjalną rekomendację struktur partii jako kandydat na burmistrza Dębicy.

Mówił o tym w dzisiejszym programie Słowo za słowo, podkarpacki poseł PiS Jan Warzecha. Parlamentarzysta nie zgadza się z opiniami, że Mateusz Kutrzeba jest za młody i może sobie nie poradzić z obowiązkami gospodarza miasta. – Nawet jeśli człowiek jest młody i uważałoby się, że powinien mieć większe doświadczenie, to może wzbogacić się o doświadczenie osób, które już dużej są w tym samorządzie. Takie wsparcie Mateusz Kutrzeba ma ewidentnie, natomiast czy będzie kandydatem, to jest sprawa do rozważenia – na razie jest kandydatem na kandydata – informuje poseł PiS.

Czy obecny burmistrz Mariusz Szewczyk też będzie kandydował? Jeszcze nie jest to pewne, nieoficjalnie wiadomo, że toczy się o to gra.

Dębickie Prawo i Sprawiedliwość dąży też do zmiany na stanowisku wójta tamtejszej gminy i jako jednego z kontrkandydatów Stanisława Rokosza proponuje radnego Adama Pieniążka. – Wójt Rokosz jest już ponad 30 lat rządcą tej gminy i uważam, że powinna się dokonać zmiana pokoleniowa – komentuje Jan Warzecha.

Zdaniem posła Warzechy na stanowisko wójta PiS ma jeszcze dwóch innych kandydatów, lecz o personaliach nie chce jeszcze mówić.

Z Janem Warzechą rozmawiała Dorota Kunc.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Jan Warzecha
Jan Warzecha
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN