W Piwnicznej powstanie stowarzyszenie, które ma powstrzymać budowę obwodnicy

25.06.2020

Mieszkańcy nadal nie chcą się zgodzić na nową trasę. Obawa przed nawałem samochodów ciężarowych zmobilizowała część mieszkańców do wizyty u prawnika, by ten pomógł znaleźć sposób na zatrzymanie inwestycji. Specjalista zaproponował założenie stowarzyszenia.

Tymczasem po konsultacjach z projektantami, Maria Kulig przewodnicząca osiedla Miasto, stwierdziła, że mieszkańcy nie zostali całkowicie wysłuchani.

– Według mnie to było tak, jakby są w zapisie konsultacje to są odfajkowane, były no były. Jednak my wyszliśmy zniesmaczeni ludzie też, swoje uwagi, prosili o nie, żeby nanieść na te ankiety. Myśmy cały czas dążyli, by to były konsultacje, żeby ludzie na forum mogli się wypowiedzieć, bo konsultacja indywidualna wobec trzech projektantów, to jest się na straconej pozycji.

Za tydzień kolejne spotkanie w sprawie budowy trzech wariantów obwodnicy, które według planu przebiegają przez strefę A uzdrowiska. Mieszkańcy najbardziej obawiają się, że to może niekorzystanie wpłynąć na rozwój Piwnicznej Zdrój. Chodzi przede wszystkim o to, że jest to miasto turystyczne i uzdrowiskowe, a jeżdżące ciężarówki zakłócają spokój i wpłyną niekorzystnie na czystość powietrza.

 

Posłuchaj:
Maria Kulig
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN