Płacił przez dwa tygodnie cudzą kartą bankomatową

16.09.2020

Udało się zatrzymać 23-letniego mieszkańca powiatu dębickiego, który w połowie sierpnia znalazł pod „Świtem” w Tarnowie kartę bankomatową. Zamiast zwrócić przedmiot właścicielowi lub zgłosić sprawę na policje, mężczyzna korzystał z karty jak ze swojej.

Na początku chciał ją zwrócić, pytał czy ktoś jej nie zgubił, sprawdzał, natomiast zamiast zwrócić się do komisariatu policji, do policjantów ewentualnie do biura rzeczy znalezionych lub banku z którego była wydana karta postanowił z niej skorzystać. Zaczął nią płacić w sklepie zbliżeniowo i takich przestępstw popełnił kilka – mówi oficer prasowy tarnowskiej Policji Paweł Klimek

Zguba okazała się własnością mieszkanki powiatu tarnowskiego.

23 – latek po nieco ponad dwóch tygodniach wojaży został zatrzymany w swoim domu na Podkarpaciu. Mężczyzna był bardzo zdziwiony interwencją Policji.

Jak dodaje oficer prasowy tarnowskiej policji samo posiadanie cudzej karty jest przywłaszczeniem, natomiast korzystanie z niej jest już kradzieżą.

W związku z tym mieszkaniec Podkarpacia usłyszał cztery zarzuty: przywłaszczenia mienia, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Policja zajęła także jego samochód, warty kilka tysięcy złotych

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN