Placówka Pielęgnacyjno- Opiekuńcza Caritas Diecezji Tarnowskiej potrzebuje wolontariuszy

18.01.2020

Pomocy potrzeba zwłaszcza przy kolacji, podczas karmienia pensjonariuszy. – Na blisko 60 podopiecznych są jedynie trzy osoby do pomocy: dwóch pracowników i jeden wolontariusz – mówi dyrektor placówki, ks. Piotr Smoła.

Przy chorych to jest praca właściwie non stop. To nie tylko związana z pielęgnacją, ale przede wszystkim z karmieniem. Wielu tych chorych leżących potrzebuje czasu, żeby je nakarmić. I z tym mamy największy problem, chociażby jeśli chodzi o osoby, które są zatrudnione. Po prostu brakuje im czasu, na to żeby poświęcić właśnie jednej czy drugiej osobie pół godziny – dodaje kapłan.

– Najważniejsza jest obecność drugiego.  Przychodzą. Teraz przychodzi taki pan, który robi ze mną ćwiczenia, na ręce i nogi, żebym mogła chodzić. Przyjdzie w piątek. Wczoraj był. I przyjdzie w piątek znowu. Mam jeszcze takie panie, co przychodzą i mnie odwiedzają. Przychodzą też wolontariusze z kurii biskupiej, młodzież – mówi jedna z mieszkanek, pani Honorata.

Dyrektor, ks. Piotr Smoła zaprasza do zaangażowania się w wolontariat.

– Jesteśmy otwarci. Byłaby to dla nas ogromna pomoc, pomoc dla naszych pracowników, pomoc przede wszystkim dla tych pacjentów, dla ich rodzin. Jeżeli ktoś tylko czuje taką potrzebę z serca płynącą , że chciałby poświęcić trochę czasu właśnie na ten akt miłości wobec bliźniego, to bardzo serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami, z dyrekcją placówki. I wszystko sobie ustalimy.

Już w najbliższą sobotę, 18 stycznia, o godzinie 14.00 będzie okazja do poznania domu Caritas i jego mieszkańców.

Szykuje się wspólne kolędowanie seniorów z ich rodzinami. W programie m.in. mini występ przygotowany przez podopiecznych.

Przypomnijmy, Dom Pomocy Społecznej Caritas mieści się przy ul. Starodąbrowskiej 33 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Smoła
Mieszkanka
Ks. Piotr Smoła
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN