Plaża nad Wątokiem nie tak prędko

08.03.2019

Projekt został wybrany w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim przed dwoma laty. Jego realizacja miała rozpocząć się jeszcze w ubiegłym roku, lecz wtedy władze miasta tłumaczyły, że nie uda się tego zrobić, gdyż potrzebna była konsultacja ze spółką – Wody Polskie.

Problemów, jak się okazuje nie ma końca. W grudniu ubiegłego roku tarnowski magistrat złożył w spółce wniosek o wydanie pozwolenia wodno-prawnego.

Do tej pory Wody Polskie w żaden sposób się do tego nie ustosunkowały – powiedziała Lucyna Bielatowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji.

– Pozostaje nam jedynie czekać. Wiemy, że powinno pozwolenie powinno przyjść w ciągu kilku najbliższych dni. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dopiero dysponując takim pozwoleniem możemy określić szczegółowy harmonogram prac. Powstał nowy podmiot, spółka musiała się ukształtować, musiała przyjąć nowe regulaminy, zasady działań. To niestety nie było zależne od Urzędu Miasta Tarnowa. W momencie, gdy było zielone światło na składanie wniosku, niezwłocznie to zrobiliśmy.

Plaża miałaby powstać przy brzegu Wątoku w okolicach ulicy Burtniczej i Południowej. Jej powierzchnia ma wynosić 15 arów.

Posłuchaj:
Lucyna Bielatowicz
Piotr Środawa, fot. Daniel Wysowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30