Mniej pociągów do Nowego Sącza i Krynicy

21.03.2020

Polskie Linie Kolejowe ograniczają kursy pociągów między Tarnowem a Nowym Sączem i Krynicą. Zmniejszenie ilości kursów pociągów to odpowiedź PLK na ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju.

Zmiany dotyczą pociągów dalekobieżnych i pośpiesznych jadących do naszego regionu z głębi kraju, a więc tych które według rozkładu zatrzymują się na wyznaczonych stacjach w większych miejscowościach ziemi tarnowskiej i Sądecczyzny. Spółka Przewozy Regionalne, która obsługuje wszystkie stacje na razie nie zmienia rozkładu jazdy.

Zmiany dotyczą spółki Tanie Linie Kolejowe oraz należącego do zarządu województwa małopolskiego, przewoźnika Koleje Małopolskie. Od 18 marca do odwołania pociąg TLK ,,Pogórze” relacji Wrocław Główny przez Kraków i Tarnów do Krynicy-Zdrój lub Zagórz, kursuje tylko na odcinku z Krakowa do Krynicy, bez dodatkowego kursu w Bieszczady, który zaczynał się w Stróżach, gdzie od głównego składu odłączano dwa wagony i z dodatkową lokomotywą kierowano właśnie na Zagórz.

Na całym zaś odcinku z Krakowa do Krynicy nie będzie do odwołania kursował pociąg TLK ,,Malinowski’’, który zaczynał kurs w Warszawie. Natomiast Koleje Małopolskie od 18 do 29 marca odwołały całkowicie kursy pociągu ,,Hubal” relacji z Krakowa przez Tarnów, Stróże i Gorlice do Jasła. Kursów pociągów na trasach w regionie nie odwołał przewoźnik państwowy Przewozy Regionalne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN