Czy to początek końca kilkuletniego sporu o motodrom w Zbylitowskiej Górze?

23.01.2020

W procesie apelacyjnym właścicielka domaga się dopuszczenia do sprawy jako strony Fundacji Polska Ekologia, której przekazała tor do nauki jazdy w użytkowanie i która jest jego właścicielem.

Tymczasem Gmina Tarnów, która wypowiedziała jej trzy lata temu umowę dzierżawy, wciąż domaga się zwrócenia nieruchomości.

Renata Pyrcz, zwraca się do Sądu Okręgowego, by rozpatrując apelację, uwzględnił interes Fundacji i połączył sprawy w jedną. Chce, by sąd nakazał Gminie Tarnów sprzedaż gruntów, na których jest motodrom. Uzasadnia to wielokrotnie większą od wartości gruntu wartością budowli.

We wniosku podnosi też sprawę bezzasadnego, jej zdaniem żądania przez Gminę wynagrodzenia za tzw. bezumowne korzystanie z nieruchomości.

Jak mówi Sławomir Wojtasik, zastępca wójta, kolejny wniosek to kolejna próba przedłużania sprawy.

– Odczytujemy to jako próbę nie zakończenia sprawy, lecz przedłużania terminu zakończenia sprawy, komplikowania. Mieliśmy umowę zawartą z dzierżawcą i traktujemy sprawę dokładnie tak samo jak od początku jest zawarta w formie umowy, która została rozwiązana. Z naszego punktu widzenia ta działalność, jeżeli jest prowadzona, jest prowadzona nielegalnie, mam nadzieję, że wreszcie zakończy się ta bardzo dla nas trudna sprawa i chcielibyśmy temat zamknąć.

Przypomnijmy, w pierwszej instancji właścicielka Motodromu przegrała z Gminą Tarnów. Sąd nakazał jej wydać nieruchomość gminie i uznał, że rozwiązanie umowę dzierżawy było zasadne.

Zdaniem Gminy Tarnów tor w Zbylitowskiej Górze zamiast do nauki jazdy, służył do wyścigów, stąd wypowiedzenie umowy i żądanie zapłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości.

Posłuchaj:
Sławomir Wojtasik
Jadwiga Koziol, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN